Autor Wątek: Aparat słuchowy - pomoc w wyborze  (Przeczytany 718 razy)

30 Marzec, 2018, 16:15:14
  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 125
    • Zobacz profil
Witam. Mamy w rodzinie pewnien problem, bowiem bliska mi osoba, która zawsze starała się być elegantką zaczyna tracić słuch. Już między sobą rozmawiamy, że jak tak dalej pójdzie, może być jej potrzebny aparat, z tym, że gdy ona tylko słyszy to słowo wpada w szał i mówi że nie jest kaleką itd...
Trochę poczytałam w sieci o miejscach na podlasiu, gdzie można się wybrać po tego typu sprzęt i spotkałam się z bardzo pozytywnymi opiniami na temat firmy www.akustyksluchu.pl. Ponoć pomagają dobrać aparat, mają super sprzęt i dobre podejście. Miał ktoś kiedyś styczność z tą firmą i mógłby powiedzieć jak wygląda wizyta? Osoba o której mowa to ciężki przypadek, więc szukam cierpliwej i doświadczonej kadry, która ponoć jest właśnie w Akustyku.

11 Kwiecień, 2018, 16:07:37
Odpowiedź #1
  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
Podczas problemów ze słuchem warto jak najszybciej zasięgnąć porady specjalisty. Najczęściej im szybciej zaczniemy jakiekolwiek działania tym szybciej otrzymamy niezbędną pomoc. Mój dziadek posiada aparat słuchowy Signia, a przy okazji korzystał ze specjalnych terapii, które pomagają na wyeliminowanie szumów usznych. Na stronie https://www.signia-aparatysluchowe.pl/tinnitus/ znalazłem informacje o tych terapiach i udało mu się z nich skorzystać. Jego słuch poprawił się i to w znaczny stopniu ;)

04 Grudzień, 2018, 10:52:00
Odpowiedź #2
mój dziadek ostatnio zmienił swój aparat na ten https://zdroweiekologiczne.pl/audioxen-producent-o-sposobie-na-wzmocnienie-sluchu/ i jest zadowolony. Warto sprawdzić i stestować

19 Styczeń, 2019, 14:52:08
Odpowiedź #3
Ja tak z ciekawości zapytam, robiliście już badanie słuchu? Z tego co wiem, to badanie słuchu możesz wykonać też w Brandvital - http://www.brandvital.eu/badania/badania-sluchu/ . Mają świetnych specjalistów i sprzet. Ja też muszę iść z moimi dziadkami na takie bezpłatne  badania. Co prawda nie mają żadnych problemów ze słuchem, ale wychodzę z założenia że badania kontrolne są bardzo ważne i trzeba je robić regularnie.

10 Kwiecień, 2019, 18:08:46
Odpowiedź #4

Wczoraj o 19:04:39
Odpowiedź #5
Warto dodać, że zakup takiego aparatu podlega dofinansowaniu. Można o tym przeczytać na stronie https://zycieseniora.com/zdrowie-seniora/dofinansowanie-do-zakupu-aparatu-sluchowego/ . Oczywiście nie odzyskamy całej kwoty, ale nawet część jest bardzo istotna przy ponoszeniu takiego kosztu.