Autor Wątek: Porzucony pies - problemy z jedzeniem  (Przeczytany 755 razy)

18 Styczeń, 2017, 09:39:20
Moja siostra 3 dni temu znalazła na przystanku przypiętego psa razy shi tzu. Okazało się, że ktoś podjechał autem i go tam porzucił (masakra ludziska). Przyprowadziła go do mnie i zapytała, czy mogę go przygarnąć na jakiś czas, dopóki nie znajdą jakiegoś nowego właściciela, a że ja się obecnie nudzę (niektórzy wiedzą o co chodzi), to stwierdziła, że mógłbym to zrobić. Niechętnie podszedłem to tej sprawy, bo nigdy psa nie miałem i nie chciałbym temu zrobić jakieś krzywdy, ale jak spojrzał na mnie z 4 razy błagalnym wzrokiem, niczym kot ze shreka big_smile to wymiękłem oczywiście i tak sobie mieszka od 2 dni u mnie. Ale do sedna. Jest to pies już dorosły, wiek około 10 lat, tak stwierdził weterynarz. Szybko się zaaklimatyzował u mnie. Kąpiel, spacery, spanie w miejscu, które mu wskazałem, z niczym nie ma problemu. Jest tylko jeden, a mianowicie, jak mu nałożyłem jedzenie i picie do misek, to podszedł, powąchał, cofnął się, położył, zaczął warczeć i cały się trząsł. Po kilku min uspokoiłem go, ale nadal podchodzi tylko do misek, kładzie się praktycznie nosem przy nich i tylko piszczy. Pomyślałem trochę i zacząłem mu podawać z ręki i bez problemu jadł. Nawet, jak mu kładę zaraz przy misce,to też je z podłogi. I teraz pytanie: ktoś mądry, obeznany w pieskach może stwierdzić, jaka tego jest przyczyna, że za cholerę nie chce jeść z miski?

05 Październik, 2017, 17:45:28
Odpowiedź #1
Jeśli jeden weterynarz nic nie wykrył, zawsze warto zasięgnąć porady u kogoś innego. Mnie ciężko się patrzy na cierpienie zwierząt dlatego jestem za tym, aby robić wszystko by mu ulżyć. Zerknij sobie tu  http://www.lecznica-homeopatia.pl  . To świetna lecznica z bardzo dobrymi specjalistami. Na pewni pomogą rozwiązać problem.

06 Październik, 2017, 12:17:51
Odpowiedź #2
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
A pytałaś może o to u weterynarza ? Myślę, że weterynarz na pewno będzie znać przyczynę takiego zachowania Twojego psiaka.

03 Wrzesień, 2018, 11:24:29
Odpowiedź #3
Myślę że problem może leżeć w niedostosowanej do niego karmy. Albo po prostu jadł kiedyś inną. Duży wybór karmy jest w sklepie https://sklepzoologic.pl/ Paweł Mróz ul. Cicha 3 32-050 Skawina i można wybrać spośród różnych smaków, także myślę że metodą prób i błędów dojdziesz do najlepszej karmy dla niego.

10 Luty, 2019, 14:45:33
Odpowiedź #4
  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
myślę, że ta niechęć do jedzenia ma głębsze podłoże. Warto wybrać się do dobrego weterynarza lub skorzystać z porady behawiorysty. Jeśli szukasz pomocy na szybko to zajrzyj sobie jeszcze na tą stronkę https://barf.pl/porady-weterynaryjne/. Sporo ciekawych i przede wszystkim praktycznych porad.

10 Kwiecień, 2019, 08:21:07
Odpowiedź #5
olqa22 też zdarzyło mi się już korzystać z porad zaawartych na tej stronie. Najważniejsze jest to, że właśnie stąd dowiedziałam się o istnieniu diety barfowej. teraz, od kilku tygodni, kupujemy te karmy barf original i zdają egzamin na 200% :)