Autor Wątek: Basen a alergia  (Przeczytany 756 razy)

13 Marzec, 2019, 12:53:52
 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 62
  • Zobacz profil
Mamy taki problem- otóż moja siostrzenica marzy o basenie ogrodowym, pomyślałam aby kupić jej na urodziny taki w prezencie. Wiem jednak że jest alergikiem no i tu pojawiają się schody, bo słyszałam że w takich basenikach gromadzą się bakterie. Obawiam się, że zaraz dostanie jakiejś wysypki.  Szukam oczywiście wyjścia z sytuacji. Trochę mnie podbudowało to co przeczytałam na https://basenyogrodowe.pl/31-generatory-chloru, podobno generatory chloru skutecznie zwalczają  roztocza i można śmiało cieszyć się wakacyjną przyjemnością. Ale czy z kolei chlor nie jest szkodliwy dla dziecka podatnego na uczulenia?

07 Kwiecień, 2019, 17:52:17
Odpowiedź #1
 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 118
  • Zobacz profil
Lepiej zaprowadzać dziecko częściej na basen. Tam też jest chlor ale w odpowiednich dawkach i woda cały czas filtrowana. Nie mniej i tam obowiązkowo po trzeba się dobrze umyć, najlepiej produktami przeznaczonymi dla pływaków z https://sbrsports.pl/. Jak córka zamarzyła o pływaniu to długo nie czekałam tylko zamawiałam. Szkoda skóry i włosów inaczej.

15 Kwiecień, 2019, 13:23:49
Odpowiedź #2
Bez przesady! Dziecko powinno sie uodpornić, właśnie zapewne taki chlor moze zaszkodzić mu bardziej niż naturalne środowisko bakterii.

17 Kwiecień, 2019, 19:47:30
Odpowiedź #3
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 552
  • Zobacz profil
  • Koszulki na zamówienie
Mi ostatnio po basenie wyszła czerwona wysypka na skórze :( Wiecie może, co to mogło być? Mama kupiła mi w aptece Octenisept - taki specjalny lek w sprayu, który stosuje się między innymi w takich właśnie przypadkach. Na drug dzień rzeczywiście zmiany na skórze były już dużo mniejsze, a po trzech dniach nie było po nich śladu :)

17 Czerwiec, 2019, 11:13:17
Odpowiedź #4
Posiadam ogrodowy basen i potwierdzam — każdy szanujący się producent chemii basenowej posiada dziś w swojej ofercie wiele specjalistycznych produktów przeznaczanych do oczyszczania wody basenowej. Dzięki nim kąpiel w basenie jest w pełni bezpieczna również dla dzieci i alergików. Moja sześcioletnia Amelka posiada bardzo delikatną skórę i mogę z czystym sumieniem zapewnić, że regularne kąpiele w basenie w żadnym stopniu nie przyczyniły się do pogorszenia się kondycji jej ciała.:)

05 Wrzesień, 2019, 12:20:31
Odpowiedź #5
Witam,planuję wyjazd na wczasy z dziecmi. Moje dzieci sa alergikami i zastanawiam się nad tym jak będa spędzały czas nad basenem/ Co o tym sądzicie https://www.hotelstbruno.pl/strefa-relaksu/basen ? Proszę o rady.

07 Wrzesień, 2019, 12:02:30
Odpowiedź #6
Niestety na takie pytania odpowiedzi powinien udzielać lekarz. Ja kiedyś bardzo źle reagowałam na chlor, a teraz problem zniknął, bo chodzę bardzo często i mogę w końcu inwestować w rzeczy dla siebie i dzieci w marce Finis, bo wiem, że na basenie będą mogła być regularnie.

14 Październik, 2019, 10:21:22
Odpowiedź #7
Kochane, wszystko zależy od tego jakie są zastosowane filtry do basenów. Przekonałam się niejednokrotnie, że moje dzieci nie reagują źle na chlor, ale właśnie na to w jakim stanie jest woda. Czasami przebywając na jednym basenie zarażają się czymś co wizytę, a na niektórych basenach nic je nie bierze.