Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - rentfir1981

Strony: [1]
1
Medycyna estetyczna / Jakie miejsca bakterie lubią najbardziej?
« dnia: 19 Styczeń, 2017, 10:02:09 »
Od razu zastrzegam, że chodzi mi tu wyłącznie o bakterie chorobotwórcze,  a nie takie, które mogą być użyteczne dla ludzi.  Istnieje kilka miejsc, które można nazwać ulubionymi przez te bakterie, prawie   ?małe ojczyzny?,  więc niełatwo się ich stamtąd pozbyć. Według pani domu  największe skupiska tych bakterii znajdują się: w obuwiu, okryciach  wierzchnich,  w łazience ?to okolice muszli klozetowej, a w kuchni ? są nimi deski do krojenia i ściereczki kuchenne  - główne siedliska bakterii coli. Amerykański naukowiec Kelly Reynolds z Uniwersytetu w Arizonie udowadnia, że największym siedliskiem bakterii  jest, między innymi,  zlewozmywak w kuchni, a także laptop, telefon komórkowy, nasze własne torebki oraz buty, na podeszwach których wnosimy istne bakteryjne bomby.  Ciekawa jestem czy pamiętacie  o czyszczeniu tych właśnie przybytków.Przyznam się, że o ile pamiętam o  kuchni czy łazience, to własnej torebki, którą regularnie czyszczę, nie utożsamiam z wielkim skupiskiem bakterii.

2
Medycyna estetyczna / Jak samemu uszyć firankę?
« dnia: 19 Styczeń, 2017, 10:00:38 »
Mam małą smykałkę do szycia i posiadam w domu maszynę. Ostatnio wpadłam na pomyśl uszycia firanki. Z trudem w internecie znalazłam jeden szablon tzw. "wody". Zabrałam się do szycia. Dwie godzinki i firanka była gotowa:) Ku mojemu zaskoczeniu udało mi się. Nabrałam chęci do zmierzenia sie z innymi sposobami szycia firan. Ale nie mogę nic więcej znaleźć:( Bardzo żałuję, ponieważ naprawdę spodobało mi się to zajęcie! Proszę o pomoc. Chodzi mi o gotowe szablony i wymiary firanek. Może ktoś mi poleci jakąś stronkę? Z góry serdecznie dziękuję:) A może któraś z Was dopiero się przymierza do takiego pomysłu? Muszę przyznać, że mało kto zajmuje się tym hobbystycznie, więc możecie zrobić furorę wśród znajomych mówiąc o swoim niecodziennym zajęciu  Tym bardziej proszę o namiary na jakieś szablony, może więcej z nas z tego skorzysta, bo naprawdę warto!

3
Medycyna estetyczna / Muszki w łazience - jak się pozbyć?
« dnia: 19 Styczeń, 2017, 09:59:14 »
Jakoś od wakacji mam duży problem z meszką (muszka owocówka) w łazience, dokładniej w okolicach umywalki. Namnożyło się tego dziadostwa i nie potrafię wytępić Co zabiję, to zaraz znowu kilkanaście ich lata. W kuchni jeszcze rozumiem - wylatują z kosza na śmieci albo lecą do owoców, ale w łazience? Co gorsza, zauważyłam ostatnio że rozlatują się po całym domu - wczoraj ubiłam dwie w salonie... Podejrzewam że lęgną się właśnie w łazience, ale skąd? Czyszczę łazienkę regularnie, zasypywałam kretem odpływy w umywalce i wannie, domestosuję kibelek i ciągle brak efektów... Ostatnio wymyłam sprayem wszystkie zakamarki umywalki i dalej to samo. Macie może dla mnie jakieś rady?

4
Medycyna estetyczna / Energooszczędna lodówka
« dnia: 19 Styczeń, 2017, 09:57:54 »
Czy macie lodówki energooszczędne? Zastanawiam się czy warto taką kupić, czy realnie zużywają dużo mniej prądu i czy to się odzwierciedla w rachunkach. Czy kierujecie się czymś innym przy wyborze lodówki? Właśnie szukam jakiejś atrakcyjnej oferty w Internecie i pomyślałam, że ktoś mi może tutaj doradzi.

5
Medycyna estetyczna / Niezidentyfikowany zapach w pokoju
« dnia: 19 Styczeń, 2017, 09:56:31 »
Specjalnie założyłam tu konto, żeby poradzić się Was w pewnej sprawie... Otóż od kilku miesięcy w moim pokoju czuję zapach, którego nie mogę zidentyfikować. Zapach pojawia się po południu bądź wieczorem (rano i w nocy go nie wyczuwam) jest dość intensywny, pachnie zupełnie jak czosnek. Pokój jest na piętrze, pod nim jest inny pokój, a nad nim strych (ale nie ma możliwości, żeby zalęgło się tam jakieś zwierzę, strych pachnie w porządku, tak samo jak pomieszczenie na dole), więc nie ma raczej takiej możliwości, żeby z tych pomieszczeń do mojej sypialni coś przenikało. Pokój wietrzę regularnie, ale zapach pojawia się jak tylko zamknę okno i zawsze wtedy, kiedy nie przebywam w nim przez jakiś czas (nie ma przepływu powietrza, nikt nie otwiera drzwi i nie porusza się w pokoju). Odpada też raczej związek tego zapachu z gotowaniem, ponieważ w sypialni nie mam wywietrznika i znajduje się ona bardzo daleko od kuchni (w dodatku na innym piętrze). Nigdy nie czuję w niej zapachu gotowanego obiadu (w przeciwieństwie do pokoju, który znajduje się nad kuchnią i ma wywietrznik - więc wiem, jaka jest różnica), jedynie ten czosnkowy odór. Co ciekawe w pokojach obok mojego oraz na przedpokoju tego zapachu w ogóle nie czuć (!), więc musi chodzić o coś, co znajduje się właśnie w nim. Gotujący sąsiedzi też odpadają, bo takowych w pobliżu nie mam, a nawet gdybym miała, to kto gotowałby czosnkowe potrawy (i to o tak intensywnym zapachu) późno wieczorem? Pokój jest zawsze zadbany i czysty, nie ma szansy żeby np. zapodziała się tam jakaś stara kanapka, czy coś w tym stylu. Sprawdziłam wszystkie szafy i zakamarki, ale to nie one są źródłem zapachu. Pół roku temu pewien fachowiec ocieplał mój dom. Wiem z różnych opowieści, że złośliwy budowlaniec może zamurować jajko albo padlinę w ścianie, ale w moim przypadku to też raczej odpada, bo robione miałam tylko ocieplenie, a w dodatku zapach o który mi chodzi to ewidentnie czosnek. Brak mi już pomysłów, co to może być. Może ktoś z Was ma podobne doświadczenia i mógłby mi coś poradzić?

Strony: [1]